دنیای نرم‌افزار و فناوری اطلاعات: چند زبان برنامه نویسی که باید همین الان یاد بگیرید!

توسط

اگر در سال گذشته تنها یک‌بار گوشی همراه و یا کامپیوتر خود را روشن کرده باشید حتماً متوجه این مطلب شده‌اید که تکنولوژی روز در حال انفجار و خودنمایی است! یکی از نتایج عصر انفجار تکنولوژی این است که مهارت‌های مرتبط با برنامه‌نویسی در اولویت تقاضاهای شرکت‌ها برای استخدام هستند. شغل‌های مرتبط با یادگیری زبان برنامه نویسی در غالب اوقات حقوقی بسیار بیشتر از سطح معمول حقوق‌ها را دارند. حتی اگر از دنیای تکنولوژی هم صرف‌نظر کنیم، اضافه کردن دانش و مهارت برنامه‌نویسی در یک زبان هم یک امتیاز مثبت در رزومه‌ی کاری هر کسی محسوب می‌گردد. با ما در این مقاله از وداس همراه شوید.

زبان‌های برنامه‌نویسی رایج با توجه به نیاز و خواست بازارکار و شرکت‌های مختلف متنوع هستند. شرکت‌های بزرگ و سیستم‌های مالی معمولاً نیازمند اجرای عملگرهای پیچیده‌ای هستند تا کاملاً سازماندهی‌شده باقی بمانند بنابراین به زبان‌های برنامه‌نویسی مانند جاوا و #C  نیازمند هستند. نرم‌افزارها و یا صفحاتی از وب که مربوط به طراحی و یا رسانه هستند، نیازمند برنامه‌هایی پویا، متنوع و کاربردی با کدنویسی مینیمال هستند مانند Ruby، PHP، جاوا اسکریپت و Objective-C.

اگر کمی به محتویات سایت وداس توجه کرده باشید، زبان‌های برنامه‌نویسی زیادی هستند که می‌توانید تهیه نموده و دوره‌های آموزشی آن را بگذرانید. این دوره‌ها بر اساس نیاز بازار کار و با توجه به علاقه‌مندی دانشجویان و کارجویان توسط مدرسین مجرب و حرفه‌یی تهیه شده‌اند. در این‌ مقاله از بلاگ وداس می‌خواهیم شما را کمی بیشتر با انواع این زبان‌های برنامه‌نویسی آشنا نماییم تا بتوانید برای شروع یادگیری آن‌ها بهتر انتخاب کنید:

زبان برنامه نویسی جاوا

جاوا

جاوا چیست؟ جاوا یک زبان برنامه‌نویسیِ شیءگرا و مبتنی بر طبقه‌بندی و تقریباً شبیه به ++C است اما مدل شیءگرایی آن آسان‌تر است و نسبت به C++، از تعداد کمتری قابلیت‌ سطح‌پایین پشتیبانی می‌نماید. این زبان برنامه‌نویسی یکی از پر تقاضاترین زبان‌هاست که استانداری برای نرم‌افزارهای سازمانی، محتواهای مبتنی بر وب، بازی‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل و همچنین سیستم عملیاتی اندروید می‌باشد یکی از قابلیت‌های بنیادین جاوا این است که مدیریت حافظه را بطور خودکار انجام می‌دهد. ضریب اطمینان عملکرد برنامه‌های نوشته‌شده به این زبان نسبت به زبانهای نسل اول C بالا است و وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیست و بر روی پلتفرم‌هایی چون سیستم‌عامل‌های مک و ویندوز عمل می‌کند.

زبان برنامه نویسی C

c

C زبانی همه منظوره، ساخت یافته و روندگرا، قدیمی‌ترین و پرکاربردترین زبان برنامه‌نویسی می‌باشد که در سال ۱۹۷۲ توسط دنیس ریچی در آزمایشگاه‌های بل ساخته شد. این زبان بیشتر برای طراحی سیستم‌های عامل و برنامه‌های کاربردی دیگر استفاده می‌شود. از آنجا این زبان زیربنای بسیاری از زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر است، توصیه می‌کنیم قبل از یادگیری سایر زبان‌های برنامه‌نویسی به یادگیری این زبان و C++ بپردازید.

زبان برنامه نویسی ++C

C++

زبان برنامه‌نویسی++C یک زبان همه منظوره و در سطح میانی است که دارای ویژگی‌های برنامه‌نویسی‌های شی‌گرا است و برای بهبودبخشیدن به زبان برنامه‌نویسی C طراحی شده‌است. ++C به همراه جد خود C از پرطرفدارترین زبان‌های برنامه‌نویسی تجاری هستند و بیشتر برای توسعه نرم‌افزارهای سیستم‌ها، سرور با عملکرد بالا و برنامه‌های کاربردی و بازی‌های ویدیویی استفاده می‌گردد. در مقایسه با C زبان ++C ویژگی‌های جدیدی را معرفی نموده‌است مانند تعریف متغیر به عنوان عبارت، تغییر نوع‌های همانند تابع، توابع درون‌خطی، آرگومان پیشفرض، گرانبارسازی عملگر و تابع و …

برای یادگیری این زبان برنامه نویسی کلیک کنید.

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.