ویژگی پاسخ هوشمند جیمیل، یار شما در پاسخ به ایمیل‌ها

توسط

زمانی که گوگل اپلیکیشن اینباکس را به عنوان جدیدترین برنامه ایمیلی خود از طرف تیم جیمیل معرفی کرد، به نظر می‌آمد که این برنامه همانند یک دستیار برای جیمیل عمل کند. حالا، پس از گذشتن یک سال، گوگل بیشتر از هر وقت دیگری، در حال تبدیل کردن این برنامه به یک کمک واقعی برای جیمیل است. با وداس همراه باشید.

smartreply2-349x640

این شرکت اعلام کرده است که در حال آماده‌سازی ویژگی پاسخ هوشمند یا همان Smart Reply به عنوان ویژگی جدید این برنامه است. این ویژگی منحصربه‌فرد با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی پاسخ‌های پیشنهادی برای ایمیل‌هایی که به شما زده می‌شوند را معرفی می‌کند. با توجه به صحبت‌های اخیر شرکت گوگل، این ویژگی در هفته آینده در نسخه iOS و اندروید اپلیکیشن اینباکس قابل دسترسی خواهد بود.

ویژگی پاسخ هوشمند (Smart Reply) تقریباً مشابه پیش‌بینی متن در اپلیکیشن‌های صفحه‌کلید می‌باشد غیر از این‌که این اپلیکیشن اصطلاحات و عباراتی که شما معمولاً در پاسخ به ایمیل‌های‌تان به کار می‌برید را هم حدس می‌زند. این ویژگی تا حداکثر سه جمله کوتاه را با توجه به پیام دریافتی و چگونگی پاسخ افراد دیگر به ایمیل‌های مشابه قبلی، پیش‌بینی می‌کند.

بالین میکلوس، مهندس نرم‌افزار می‌گوید: این ویژگی برای ایمیل‌هایی که تنها به یک پاسخ سریع نیاز دارند می‌تواند در صرفه‌جویی زمان ارزشمند شما برای فکر کردن و تایپ پاسخ کمک شایانی کند و برای ایمیل‌هایی که بیش‌تر از سایرین نیازمند فکر کردن هستند یک شروع جهشی است و شما می‌توانید با سرعت بیش‌تری پاسخ خود را بنویسید.

در پشت صحنه این ویژگی، کمی مهندسی برای کار کردن درست آن لازم است. این ویژگی با استفاده از تکنیک‌های machine learning در لحظه به دنبال پاسخ‌های مرتبط می‌گردد. مثل هر ابزار دیگری که از فناوری زبان طبیعی مردم برای برنامه خود استفاده می‌کند، ویژگی پاسخ هوشمند نیز با توجه به کاربرد بیش‌تر مردم از آن به مرور زمان پیشرفت خواهد کرد. میکلوس می‌گوید زمانی که برای اولین بار در حال آزمایش این ویژگی بودند، پاسخ پیشنهادی خیلی رایج در آن زمان جمله دوستت دارم( I love you) به زبان انگلیسی بود که به احتمال خیلی زیاد برای پاسخ به بسیاری از ایمیل‌های کاری و مرتبط با آن مناسب نیست. وی وعده داد که پاسخ‌های پیشنهادی به ایمیل‌ها برای مطمئن بودن امنیت کاربران وب، بهینه‌سازی خواهد شد.

اگر می‌خواهید نگاه بیش‌نری به فناوری به‌کار رفته در پشت این ویژگی داشته باشید، گوگل مقاله بلندی در رابطه با این موضوع منتشر کرده است و فرایند این ویژگی را با جزئیات توضیح داده است.

زمان برای قضاوت درباره میزان تاثیرگذاری این ویژگی و چگونگی پاسخ افراد به ایمیل‌ها با استفاده از آن خیلی زود است اما خیلی جالب است تا راجع به چگونگی استفاده گوگل از هوش مصنوعی برای راحت‌تر کردن یکی از کارهای روزمره‌مان، بیشتر بدانیم.

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.